..:: Wrocławski Klub FORMATY ::..

 
O NAS
 
 
 
 
 
 
 
   

 


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
GODZINY PRACY: 13:00-21:00 od poniedziałku do piątku.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Jesteśmy miejską instytucją kultury istniejącą od 1980 roku.

Stwarzamy możliwości artystycznego wyrazu. Chcemy by efekty naszych działań zaskakiwały nas samych i pozwalały wierzyć w to, co robimy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, do zapisywania się do naszych pracowni artystycznych, na nasze warsztaty, a także do uczestnictwa w organizowanych przez nas wernisażach, koncertach, imprezach plenerowych, spotkaniach arteterapeutycznych, festiwalach(Festiwal Ambientalny oraz Nowobrzmienia).


REGULAMIN DO POBRANIA:
Deklaracja uczestnika zajec WKF
Regulamin uczestnictwa w zajeciach pracowni artystycznych WKF 2017-2018
Zgoda na wykorzystanie wizerunku przez WKF.pdf

Wrocławski Klub FORMATY jest punktem partnerskim
programu Urbancard Premium
Regulamin Programu

 

Newsletter:

Chcesz otrzymywać wiadomości
o wydarzeniach we
Wrocławskim Klubie FORMATY,
wpisz poniżej swój adres e-mail
i kliknij przycisk "Dodaj"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  NEWS ARCHIWUM

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]
 

data :

Nd, 08-12-2013  
 
KONSTELACJE
Wernisaż Anny Mielniczyk
i
koncert
Joanna Hendrich & Damian Ciosek
 
KONSTELACJE - malarstwo Anny Mielniczyk

"...Kolor, to przyczyna genetyczna i skutek optyczny malarstwa; to pytanie o wyglądy, kształty, formy i odpowiedź na emocje, wrażenia, impulsy; to przeczucia i powidoki; to wolność i dyscyplina, przygoda i wiedza, harmonia i kontrast; to intuicja artysty, ale i - w efekcie - samodzielny byt. Od koloru się wszystko zaczyna. To kolor wyznacza malarskie zadanie. Jest zarówno punktem wyjścia, jak i celem, ale może przede wszystkim jest intrygującą drogą pomiędzy..."

dr Anita Wincencjusz - Patyna
historyk sztuki

Joanna Hendrich & Damian Ciosek
duet akustyczny powstały z inicjatywy wokalistki jazzowej Joanny Hendrich i gitarzysty Damiana Cioska. Początki zespołu sięgają roku 2012. Duet wykonuje muzykę utrzymaną głównie w stylistyce popowej, soulowej i jazzowej. W repertuarze muzyków znajdują się autorskie aranżacje różnorodnych utworów – od kultowych piosenek Michaela Jacksona, przez soulowe kompozycje Indii Arie, po standardy jazzowe.

... więcej
 

 
 

data :

Nd, 24-11-2013  
 
Wernisaż Katarzyny Klich PAN OD GITARY
oraz
koncert poświęcony pamięci JAREMY KLICHA
 
Katarzyna Klich urodziła się i mieszka we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Aleksandra Dymitrowicza na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Edukację akademicką zawdzięcza również prof. Krzysztofowi Skarbkowi, prof. Zdzisławowi Nitce i prof. Łukaszowi Morawskiemu.

Tytuł wystawy „Pan od gitary” zaczerpnięty jest z pomysłu Jaremy Klicha na nową książkę o relacjach uczniów z pedagogiem, której niestety nie zdążył już napisać. W książce miały być wykorzystane jego wieloletnie obserwacje i doświadczenia w nauczaniu muzyki.
Wystawa będzie prezentować rysunki i obrazy o tematyce muzycznej, przedstawiające lekcje gry na gitarze. Materiałem i inspiracją do wykonanych prac były dla Katarzyny Klich szkice i fotografie, które powstały m.in. podczas odbywających się corocznie warsztatów gitarowych w Krzyżowej, a także w czasie innych lekcji gitary, którym się przysłuchiwała i przyglądała.
Kasia Klich dedykuje wystawę swojemu niedawno zmarłemu Mężowi, znanemu wrocławskiemu gitarzyście, Jaremie Klichowi.

Koncert poświęcony pamięci JAREMY KLICHA:

Leszek Zaleski Quartet, to nowy, autorski projekt wrocławskiego gitarzysty, w którym udział biorą instrumentaliści znani z różnych wrocławskich scen i formacji muzycznych.
Zespół powstał w 2012 r., a tworzą go studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu – Leszek Zaleski (gitara), Dawid Troczewski (fortepian/klawisze), Piotr Sypień (kontrabas) i Wojciech Buliński (perkusja).

Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu oraz smooth jazzu, z bogatymi solówkami gitary oraz wyrazistą sekcją rytmiczną. Utwory skomponowane przez Zaleskiego inspirowane są kompozycjami Pata Metheny’ego, Johna Scofielda oraz Brada Mehldau’a. Kwartet zakończył niedawno nagranie swojej debiutanckiej płyty i obecnie przygotowuje cykl koncertów na Dolnym Śląsku. Już wkrótce będzie można go usłyszeć na wrocławskich scenach muzycznych.

... więcej
 

 
 

data :

Czw, 07-11-2013  
 
TWÓRCZY KRĄG KOBIET -
warsztaty
 
To czas, przestrzeń i miejsce przeznaczone tylko dla Nas i Naszych potrzeb.
Ze wszystkim tym, co w sobie mamy, ze wszystkim tym, kim i jakie jesteśmy.

Ideą Twórczego Kręgu Kobiet jest zgoda, pozwolenie sobie na spotkanie się ze sobą i z innymi kobietami w czasoprzestrzeni, w której stajemy się, odnawiamy się, docieramy do swojej wewnętrznej Mocy i Mądrości, odbudowujemy się, odnajdujemy się, stwarzamy się, słuchamy własnej Intuicji i podążamy za wewnętrznym głosem w otwarciu i dialogu ze sobą i z innymi...
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 27-10-2013  
 
JAZZ TIME
 
JAZZ TIME, to jednodniowy event muzyczny, który ma na celu promocję muzyki jazzowej, przedstawienie różnych stylów w tym gatunku muzycznym oraz promocję młodych, polskich muzyków i twórców jazzowych, przybliżenie ich twórczości oraz świeżego spojrzenia na muzykę.

JAZZ TIME, to muzyczna podróż w świat jazzu.

Bilety na JAZZ TIME można już nabyć we Wrocławskim Klubie Formaty! Zapraszamy od pon. do pt. w godz. 14:00 - 20:00!

Podczas IV edycji wystąpią:

KAROLINA LIPSKA I PAWEŁ LISIECKI

ULURU

TOMASZ WENDT TRIO
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 20-10-2013  
 
Niema poezja, myślami wędrowanie -
wernisaż Małgorzaty Brzozowskiej - Nowak i Anety Sikory
oraz
koncert GRUFF!
 
Podczas podróży kontemplujemy mknący za oknem pejzaż, ten specyficzny moment przemieszczania wprawia nas w stan zamyślenia. Skrawki myśli przetaczają się nad mknącymi chmurami, krajobrazami. Jawa miesza się ze snem, tworzy się wizualna poetyka wędrowania. Na wystawie zostaną zaprezentowane wspólne malarskie prace artystek z Poznania Anety Sikory oraz Małgorzaty Brzozowskiej-Nowak.

GRUFF! to ultra-formacja powstała z bluesowego duetu Przytuła&Kruk, po to by burzyć konwenanse muzyczne, mieszać i niszczyć wszelkie schematy. Fuzja akustycznego tandemu z pełnym energii perkusyjnym graniem Maćka Kudły dała zadziwiający efekt. Na ich koncertach można zasmakować różnych klimatów: od nastrojowych, bluesowych ballad, poprzez swingowe parodie, aż do ciężkich (momentami nawet heavy metalowych) brzmień.
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 13-10-2013  
 
JESIENNA METAMORFOZA
 
Jesienna metamorfoza spotkanie dla kobiet i nie tylko...

Wzajemna wymiana myśli, indywidualne konsultacje, warsztaty. Anna Gorska i Joanna Sobczyk pomogą Wam wykreować nowy wizerunek i odnaleźć swój indywidualny styl i kolorystykę barw.

Podczas spotkania odbędą się również warsztaty decoupage, podczas których będzie można nauczyć się techniki ozdabiania przedmiotów metodą serwetkową i nadać rzeczom zwykłym niepowtarzalny charakter. Warsztaty decoupage poprowadzi Katarzyna Konarska

Na całość imprezy obowiązują wcześniejsze zapisy. Można zapisywać się mailowo: wkf@wkformaty.pl, telefonicznie (tel. 71 789 33 20) lub osobiście od pon. do pt. w godz. 14:00 - 20:00! Zgłoszenia przyjmujemy do 10.10.2013!
... więcej
 

 
 

data :

Pon, 30-09-2013  
 
PRACOWNIA TEATRALNA
 
Zapraszam serdecznie na zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy będą mieli okazję:

Pracować ...
-nad emisją głosu, impostacją, umiejętnością zmiany brzmienia i barwy głosu, dykcją

Poznać..
-rodzaje teatru i spektakli teatralnych
-zasady pracy na scenie (praca z mikrofonem, ruch sceniczny)

Tworzyć...
- spektakl teatralny od podstaw w zakresie:
- doboru literatury,
-tworzenia scenariusza,
- kreacji aktorskich (analiza postaci, przydzielanie ról, interpretacja tekstu),
- tworzenia elementów scenografii,
- elementów charakteryzacji i kostiumów,
-dopasowywania muzyki pod dany spektakl,
- organizacji spektaklu tj. tworzenie plakatów, zaproszeń,


Zajęcia mają na celu rozwijania: zdolności artystycznych dzieci, ekspresji twórczej, wspierania pasji, umiejętności pracy w grupie .Poza tym, zdobywanie przez dzieci wiedzy, kształtowanie postawy świadomego odbiorcy sztuki, podnoszenie samooceny dzieci i wiary w swoje możliwości.


... więcej
 

 
 

data :

Pon, 30-09-2013  
 
Nabór do pracowni WKF
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na zajęcia w pracowniach artystycznych WKF.

Zapisy odbywają się w sierpniu od godz. 11:00 do 17:00 oraz we wrześniu od 14:0 do 20:00.
... więcej
 

 
 

data :

Pon, 30-09-2013  
 
Wolne miejsca w pracowniach! Zapraszamy!
 
Zapraszamy do zapisów na zajęcia plastyczne, teatralne oraz na kurs rysunku i malarstwa!

Posiadamy również wolne miejsca w pracowniach muzycznych: SAKSOFON, GITARA, WOKAL, PIANINO!
... więcej
 

 
 

data :

Pon, 30-09-2013  
 
Pracownia GITARY - dodatkowy nabór!!!
 
Uwaga, uwaga!!! 

Dodatkowy nabór do pracowni muzycznej: nauka gry na GITARZE.
Zapisy trwają!

Dodatkowe zajęcia będą odbywać się w poniedziałki, wtorki, czwartki.

Info o zajęciach: 
http://www.wkformaty.pl/index.php?menu=oferta_edukacyjna&id=6

Zapraszamy do zapisów!
... więcej
 

 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

 wernisaż koncert galeria warsztaty plastyka kultura gitara pianino taniec śpiew perkusja fortepian wokal festiwal ambientalny nowobrzmienia feriada wielosfer przeglad plenerowy zajecia ferie terapia choreoterapia janusz kaminski agnieszka gabriela szczepańczyk tomasz basel monika wiśniowska magdalena stan-sokołowska paweł zybowski