..:: Wrocławski Klub FORMATY ::..

 
O NAS
 
 
 
 
 
 
 
   

 


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
GODZINY PRACY: 13:00-21:00 od poniedziałku do piątku.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Jesteśmy miejską instytucją kultury istniejącą od 1980 roku.

Stwarzamy możliwości artystycznego wyrazu. Chcemy by efekty naszych działań zaskakiwały nas samych i pozwalały wierzyć w to, co robimy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, do zapisywania się do naszych pracowni artystycznych, na nasze warsztaty, a także do uczestnictwa w organizowanych przez nas wernisażach, koncertach, imprezach plenerowych, spotkaniach arteterapeutycznych, festiwalach(Festiwal Ambientalny oraz Nowobrzmienia).


REGULAMIN DO POBRANIA:
Deklaracja uczestnika zajec WKF
Regulamin uczestnictwa w zajeciach pracowni artystycznych WKF 2017-2018
Zgoda na wykorzystanie wizerunku przez WKF.pdf

Wrocławski Klub FORMATY jest punktem partnerskim
programu Urbancard Premium
Regulamin Programu

 

Newsletter:

Chcesz otrzymywać wiadomości
o wydarzeniach we
Wrocławskim Klubie FORMATY,
wpisz poniżej swój adres e-mail
i kliknij przycisk "Dodaj"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  NEWS ARCHIWUM

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]
 

data :

Nd, 05-02-2012  
 
Jagoda Brzezińska - koncert jazzowy
oraz
wernisaż grafik Sylwii Suchanek
 
Koncert jazzowy Jagody Brzezińskiej, która wspólnie z zespołem wykona standardy jazzowe we własnych aranżacjach oraz utwory autorskie.
Muzyka, to dla nich doskonała przestrzeń do improwizacji.

Sylwia Suchanek - od czterech lat uprawia grafikę warsztatową. Próbowała różnych technik, jednak najbliższą jej sercu jest linoryt.
W linorycie najchętniej używa kropki. To ona tworzy pulsującą materie i przestrzeń. To w niej najbardziej przejawia się obraz energii towarzyszącej mi podczas tworzenia...
... więcej
 

 
 

data :

Pt, 27-01-2012  
 
Ferie 2012 - Akademia Pana Kleksa
 
Podczas tegorocznych ferii zimowych Wrocławski Klub Formaty zaprasza do bajkowej Akademii Pana Kleksa.

16 styczeń – 27 styczeń 2012
godz. zajęć : 10:30 – 15:00
... więcej
 

 
 

data :

Pon, 09-01-2012  
 
TANIEC NOWOCZESNY! Nowa pracowania! ZAPISY!!!
 
Zapraszamy do nowej pracowni - nauka TAŃCA NOWOCZESNEGO!

Na zajęciach będziemy poznawać podstawy różnych technik tańców nowoczesnych. Poprzez zabawę, ćwiczenia techniczne i tańczenie choreografii uczestnicy będą mieli okazję przyswoić sobie podstawy stylu danego tańca i „poczuć” jego specyficzny rytm, charakter i pulsację.
Całoroczne warsztaty będą podzielone na trzy bloki tematyczne, na których, kolejno, uczestnicy będą poznawać podstawy tańca jazzowego, hip – hop oraz tańca musicalowego z elementami klasyki.
Po każdym bloku tematycznym odbędą się zajęcia otwarte dla gości, na których zaprezentujemy rezultaty naszej dotychczasowej pracy. Na zakończenie całego warsztatu, w czerwcu, przygotujemy wspólną choreografię wykorzystującą zdobyte przez uczestników umiejętności.

Instruktor: Karolina Brzęk

Karolina Brzęk

Instruktorka tańca nowoczesnego, tancerka, choreograf, animator kultury. Edukację taneczną rozpoczęła w zespole tańca nowoczesnego „T-8” w Rzeszowie. Indywidualnie oraz wraz z zespołem była laureatką licznych festiwali krajowych i zagranicznych (m. in. zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Show Dance w Siedlcach; V miejsce na Mistrzostwach Świata Show Dance w Portorož oraz liczne miejsca medalowe na krajowych Mistrzostwach Show Dance w latach 1999 – 2006; laureatka I edycji telewizyjnego programu „Dolina Kreatywna”). Ukończyła specjalizację z tańca współczesnego na Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Działa czynnie jako tancerka i nauczycielka tańca. Cały czas się dokształca w zakresie tańca współczesnego, jazzowego, hip –hop oraz innych form tanecznych i ruchowych.
... więcej
 

 
 

data :

Pt, 06-01-2012  
 
Kabaret CHYBA
 
Kabaret Chyba - nagradzany na wszystkich najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce (w tym zwycięzca najbardziej prestiżowego PAKA w 2010 roku) kabaret pochodzący z Wrocławia. Stale współpracujący z Kabaretem Moralnego Niepokoju...
... więcej
 

 
 

data :

Sob, 31-12-2011  
 
Życzenia świąteczne! Świąteczne życzenia!
 
Wesołych Świąt! Merry Christmas! Winshuyu sa Svyatkami! Sretan Bozic! Glædelig Jul! Joyeux Noël! Feliz Navidad! Selamat Hari Natal! Nollaig Shona Dhuit! Pax hominibus bonae voluntatis! Srekan Bozik! krist Yesu Ko Shuva Janma Utsav Ko Upalaxhma Hardik Shuva! Fröhliche Weihnachten! God Jul! Buon Natale!
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 18-12-2011  
 
Wigilia Seniora
 
Zapraszamy seniorów oraz wszystkie osoby samotne na Wigilię!

W programie:
poczęstunek wigilijny, wspólne śpiewanie kolęd, światełko betlejemskie

... więcej
 

 
 

data :

Sob, 10-12-2011  
 
10-lecie Zespołu Tańca Irlandzkiego „Tuatha de Danaan”
 
10 grudnia zespół tańca irlandzkiego Tuahta świetowac będzie swoje 10-lecie, . Zapraszamy do wspólnej zabawy na pokazie i koncercie.

Tancerze zaprezentują choreografie związane z najważniejszymi wydarzeniami z życia zespołu, a także najnowsze, nie prezentowane jeszcze szerszej publiczności, układy. Na scenie pojawią się także goście: Zespół Eibleann z Opola, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kultury Irlandzkiej „Pogue May”, uczniowie Anne-Marie Cunningham Dance Academy oraz dawni członkowie zespołu Tuatha.

Nie zabraknie irlandzkiego stepu, energicznych podskoków, zwiewnych, dziewczęcych układów, kolorowych strojów oraz taneczno-muzycznych...żartów.
Część choreografii zaprezentowana zostanie do muzyki na żywo. O muzyczną oprawę zadba wrocławski zespół Shandon Bells, zaś najważniejsze chwile z życia zespołu Tuatha przypomni prowadzący imprezę Paweł Kutny, aktor teatru Ad spectatores.
... więcej
 

 
 

data :

Sob, 03-12-2011  
 
FESTIWAL AMBIENTALNY 2011
3-4 grudnia
 
Festiwal Ambientalny to dwa dni z ambitną i awangardową muzyką elektroniczną. Stylistycznie osadzony na pograniczu ambientu, muzyki elektroakustycznej, eksperymentalnej i minimalu prezentuje nietuzinkowych artystów wraz z ich osobliwym podejściem tak do formy muzycznej jak i jej treści oraz faktury. Tegoroczna edycja to już czwarta (a druga międzynarodowa), której niewątpliwymi gwiazdami będą jedni z głównych przedstawicieli gatunku Tim Hecker oraz Murcof. Zagraniczną część programu dopełniają Hecq oraz Tilman Ehrhorn. Rodzimą scenę reprezentować będą Stendek (który wystąpi w towarzystwie Vj Hertzshmertz) oraz tworzony przez duet Konrad Kucz, Mateusz Kwiatkowski projekt SYMPHONY. W 2011 roku Festiwal Ambientalny przenosi się z przestrzeni klubowej do pięknych, sakralnych wnętrz Synagogi pod Białym Bocianem
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 27-11-2011  
 
Portretownia - wernisaż Katarzyny Wołodkiewicz
oraz
koncert Coffee Break!
 
"Portretownia" rozpoczęła się od krótkiego cyklu "Minownia",  który artystka przygotowała na wystawę w klubie Kalaczakra 2009r. Przy okazji tych prac odkryła jak wdzięcznym tematem jest portret, szukanie rozwiązań kolorystycznych, czy malarskich dla pokazania ekspresji osób, które znała. Temat ten stał się jednocześnie pretekstem do szkolenia warsztatu. Wynikiem tych działań była współpracę ze studiem ilustracji i Przekrojem.

Coffee Break, to autorski projekt muzyczny założony w 2006 roku przez wokalistkę Monikę Wiśniowską oraz pianistę Tomasza Basela. Utrzymana w klimacie popu, soulu, R&B i funky muzyka zespołu tylko pozornie stanowi pewien miszmasz – w tym szaleństwie jest jednak metoda...
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 13-11-2011  
 
NOWOBRZMIENIA 2011
 
NowoBrzmienia to idea wydarzenia muzycznego promującego alternatywnych artystów tworzących muzykę opartą na elektronice, a stylistycznie oscylującą pomiędzy trip hopem i jazzem przez breakbeat, hip hop aż po electro i avant pop włącznie.
Czwarta edycja NowoBrzmień ma charakter jednodniowego eventu podczas którego wystąpią:
Emika(CZ), Last Blush(PL) i B.R.O.(PL).

Przedsprzedaż biletów będzie prowadzona w Klubie Włodkowica 21 i we Wrocławskim Klubie FORMATY (ul. Samborska 3-5).
O terminie jej rozpoczęcia poinformujemy niebawem.

Organizatorem festiwalu jest Wrocławski Klub FORMATY.
... więcej
 

 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

 wernisaż koncert galeria warsztaty plastyka kultura gitara pianino taniec śpiew perkusja fortepian wokal festiwal ambientalny nowobrzmienia feriada wielosfer przeglad plenerowy zajecia ferie terapia choreoterapia janusz kaminski agnieszka gabriela szczepańczyk tomasz basel monika wiśniowska magdalena stan-sokołowska paweł zybowski