..:: Wrocławski Klub FORMATY ::..

 
O NAS
 
 
 
 
 
 
 
   

 


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
GODZINY PRACY: 13:00-21:00 od poniedziałku do piątku.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Jesteśmy miejską instytucją kultury istniejącą od 1980 roku.

Stwarzamy możliwości artystycznego wyrazu. Chcemy by efekty naszych działań zaskakiwały nas samych i pozwalały wierzyć w to, co robimy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, do zapisywania się do naszych pracowni artystycznych, na nasze warsztaty, a także do uczestnictwa w organizowanych przez nas wernisażach, koncertach, imprezach plenerowych, spotkaniach arteterapeutycznych, festiwalach(Festiwal Ambientalny oraz Nowobrzmienia).


REGULAMIN DO POBRANIA:
Deklaracja uczestnika zajec WKF
Regulamin uczestnictwa w zajeciach pracowni artystycznych WKF 2017-2018
Zgoda na wykorzystanie wizerunku przez WKF.pdf

Wrocławski Klub FORMATY jest punktem partnerskim
programu Urbancard Premium
Regulamin Programu

 

Newsletter:

Chcesz otrzymywać wiadomości
o wydarzeniach we
Wrocławskim Klubie FORMATY,
wpisz poniżej swój adres e-mail
i kliknij przycisk "Dodaj"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  NEWS ARCHIWUM

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]
 

data :

Nd, 26-04-2015  
 
BIOTOPY - Wernisaż Pauliny Saneckiej
oraz
koncert Sounds+
 
Paulina Sanecka (ur. 1985). Studentka malarstwa w pracowni prof. A. Dymitrowicza na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz absolwentka Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka i pracuje w Obornikach Śląskich.

Bazując na doświadczeniach z zakresu nauk przyrodniczych oraz ekologii w swoich pracach porusza zagadnienia relacji między człowiekiem, a środowiskiem naturalnym. Człowiek jako jednostka o zdolnościach kreacyjnych jest twórcą doktryn i postaw o charakterze antropocentrycznym. Zakładanie, że człowiek stoi ponad innymi użytkownikami świata biotycznego jest szowinizmem na tle gatunkowym, ponieważ natura nie nobilituje człowieka w żaden sposób.

Cykl pt.„Biotopy”, to zbiór prac nawiązujących do zaczerpniętego z ekologii pojęcia, oznaczającego zestaw elementów środowiska nieożywionego, które wspólnie tworzą warunki bytowe dla organizmów żywych.

„Dla mnie biotopy oprócz wspominanej definicji, to także nieożywione elementy i ślady istnienia. To wszystko, co również buduje systemy lecz ze względu na swoją ulotność i nietrwałość są gestami, które świadczą o bycie. To tropy, ślady, to kości i futro – które staje się elementem środowiska, to cienie, ruch i zapach. Wszystko to, co ewidentnie świadczy o życiu obecnym lub byłym, będąc jednocześnie nietrwałe i nieożywione.”

Sounds+, to projekt wrocławskiego gitarzysty Michała Wilczyńskiego. Autorskie kompozycje stanowią fuzję jego muzycznych fascynacji i sięgają po inspiracje do różnych zakątków muzyki. Dzięki współczesnym brzmieniom konwencja jazzowej improwizacji, często wzbogacona etniczną egzotyką, przedstawia się w bardzo przestrzennej formie. Pikantnego charakteru utworom nadają brzmienia gitar, często niegrzeczne i szorstkie oraz akustyczna sekcja rytmiczna grająca w nowoczesnych podziałach.
Do współpracy zaproszeni są znakomici wrocławscy muzycy: Łukasz Zgoda (as, ss) Piotr Sypień (db) Paweł Ostrowski (dr).

... więcej
 

 
 

data :

Nd, 12-04-2015  
 
UWOLNIJ SZAFĘ - wymiana ubrań
 
Uwolnij szafę z ubrań, których nie nosisz!

Wymień, kup, sprzedaj, oddaj...

Zapraszamy w godz. 11:00 - 15:00

Stoiska również bezpłatne!
Przyjmujemy wcześniejsze zapisy!

Każdy z uczestników będzie mógł również zasięgnąć porad modowych stylistki - Kariny Mrozickiej!
... więcej
 

 
 

data :

Pon, 06-04-2015  
 
Życzenia świąteczne
 
Żeby Wielkanoc w tym roku,

przyszła z sukcesem u boku.

Aby żyło się Wam zdrowo,

prywatnie i zawodowo.

Wielu chwil radosnych

i cudownej, ciepłej wiosny

życzy Janusz Kamiński
Dyrektor Wrocławskiego Klubu Formaty
wraz z pracownikami
... więcej
 

 
 

data :

Pon, 23-03-2015  
 
DRUMS SHOW
 
DRUMS SHOW - koncert młodych talentów z pracowni perkusyjnej WKF

Podczas koncertu perkusiści zaprezentują szeroki zakres swoich umiejętności zdobytych w ciągu dotychczasowej nauki.

opieka artystyczna i merytoryczna: Paweł Zybowski
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 22-03-2015  
 
JAZZ TIME VII edycja
Dorota Zygadło i Igor Smaruj - jazz duo
oraz
LICHTAŃSKI SOUND LAB
 
JAZZ TIME, to jednodniowy event muzyczny, który ma na celu promocję muzyki jazzowej, przedstawienie różnych stylów w tym gatunku muzycznym oraz promocję młodych, polskich muzyków i twórców jazzowych, przybliżenie ich twórczości oraz świeżego spojrzenia na muzykę.

Dorota Zygadło & Igor Smaruj

Dorota Zygadło i Igor Smaruj, to studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ich wspólne drogi skrzyżowały się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a jako duet występują od 2013 roku. Wspólnie wykonują m.in. recital piosenek francuskich „Mademoiselle chante le blues” czy program piosenek „ z dobrym  tekstem”.

LICHTAŃSKI SOUND LAB

Lichtański Sound Lab to zespół stworzony z inicjatywy Wojciecha Lichtańskiego – saksofonisty, kompozytora, aranżera, którego autorskie kompozycje stanowią repertuar kwartetu. Zespół złożony z absolwentów i studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach charakteryzują ekspresyjne, wyraziste utwory, a także nastrojowe ballady.
... więcej
 

 
 

data :

Nd, 15-03-2015  
 
Otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Banaś
oraz
koncert SoulMotion
 
KASIA BANAŚ studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z malarstwa obroniła w 1997 roku w pracowni profesora Józefa Hałasa. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. Wystawa z okazji oficjalnej wizyty w Polsce JKW Księżnej Marii Elżbiety, Duński Instytut Kultury, Warszawa  "List Oceaniczny, obrazy inspirowane poezją Tomasza Różyckiego", Galeria Platon, Wrocław oraz Filharmonia Wrocławska  "Obrazy inspirowane poezją Jenska Fink-Jensena", Galeria Miejska, Wrocław - Noc Muzeów, wystawa pod patronatem Konsulatu Królestwa Danii  The Brick Lane Gallery, Londyn  Galerie Bram, Dania), brała też udział w licznych wystawach zbiorowych (m.in. Galeria Lindenau, Gdańsk  "Bielska Jesień", Galeria BWA, Bielsko-Biała  Galerie Kralingen Rotterdam, Holandia  The Oxo Gallery & Bargehouse, Londyn, Anglia). Jest laureatką nagród i wyróżnień (m.in. Nagroda Roku, za wystawę "List Oceaniczny. Obrazy inspirowane poezją Tomasza Różyckiego", prezentowaną w 2013 roku w Galerii Platon we Wrocławiu). Obrazy Kasi Banaś prezentowane były na targach sztuki w Polsce i w Danii (RING Targi Sztuki, Muzeum Współczesne, Wrocław  Targi Sztuki Art Herning, Dania  Hillerød Kunstmesse, Dania  Warszawskie Targi Sztuki, Zamek Królewski). Abstrakcyjne malarstwo Kasi Banaś jest inspirowane pejzażem. W ostatnich latach stworzyła także cykle obrazów inspirowanych poezją Tomasza Różyckiego, Henrika Nordbrandta oraz Jensa Fink-Jensena.

www.banas.art.pl

SoulMotion

Zespół SoulMotion powstał w maju 2013 roku z inicjatywy Pauliny Gołębiowskiej i Tomasza Jędrzejewskiego. Duet ten współpracuje ze sobą już od wielu lat realizując różnorodne stylistycznie projekty muzyczne. Muzycy są autorami wszystkich kompozycji wykonywanych przez zespół. Brzmienie SoulMotion to fuzja wielu gatunków: soulu, popu, funku, rocka, R&B z dozą elektroniki.
... więcej
 

 
 

data :

Pon, 09-03-2015  
 
Nabór na grupowe zajęcia wokalne!
 
Zapraszamy na grupowe zajęcia wokalne dla 6-9 latków.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 17:00

Koszt zajęć 25 zł/1 godz.

Prowadząca:
Monika Wiśniowska-Basel – pedagog i instruktor śpiewu. Finalistka X – factor z zespołem Soul City.
... więcej
 

 
 

data :

Pt, 06-03-2015  
 
Projekt: Kobiety!
 
Dla kobiet, o kobietach, przez kobiety...

Celem tego spotkania jest stworzenie przestrzeni dla kobiet, okazji do dialogu, wymienienia opinii, spojrzenia na kobietę i kobiecość przez pryzmat jej doświadczeń.

W programie: kobiece rozmowy - panel dyskusyjny oraz koncert Ani Kłys

Naszymi gośćmi będą:

Anna Rataj - trenerka, antropolożka kulturowa. Założycielka ośrodka Mityczna Przestrzeń. Twórczyni metody pracy z mitem osobistym oraz archetypami kobiecymi.

Joanna Nogal - coach pracująca metodą Psychologii Procesu oraz zgodnie ze standardami International Coach Federation. Trenerka prowadząca warsztaty finansowe.

Ula Ostrowska - blogerka kulinarna www.jemto.pl

Ania Kłys - wokalistka, półfinalistka pierwszej edycji programu X-factor - 2011 r.
... więcej
 

 
 

data :

Czw, 05-03-2015  
 
Rysunek i malarstwo - kurs przygotowujący na studia artystyczne
 
Zapisy na kurs przygotowujący na studia artystyczne oraz dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności rysunkowo - malarskie.

W ramach zajęć:
- przygotowywanie teczki egzaminacyjnej: studium martwej natury, postaci, szkice rysunkowe, ćwiczenia malarskie, studia malarskie
- dodatkowo konsultacje w zakresie fotografii i projektowania graficznego
- koszt spotkania 50 zł od osoby / 2h - młodzież i dorośli
- koszt spotkania 75 zł od osoby/ 3h - młodzież i dorośli
- zapewniamy podstawowe materiały plastyczne
- zajęcia odbywają się w czwartek: 18:00 - zostały jeszcze dwa wolne miejsca!
... więcej
 

 
 

data :

Czw, 05-03-2015  
 
Zapisy do pracowni plastycznej
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na zajęcia plastyczne.

Zajęcia plastyczne - nabór do grupy dla dzieci w wieku 5-7 i 7-12 lat

grupa młodsza - 5-7 lat
środa, godz.: 16:45 - 17:30


grupa starsza - 7-12 lat
środa, godz.: 17:45-19:00
czwartek, godz.: 16:45 - 18:00
... więcej
 

 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

 wernisaż koncert galeria warsztaty plastyka kultura gitara pianino taniec śpiew perkusja fortepian wokal festiwal ambientalny nowobrzmienia feriada wielosfer przeglad plenerowy zajecia ferie terapia choreoterapia janusz kaminski agnieszka gabriela szczepańczyk tomasz basel monika wiśniowska magdalena stan-sokołowska paweł zybowski