..:: Wrocławski Klub FORMATY ::..

 
O NAS
 
 
 
 
 
 
 
   

 


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
GODZINY PRACY: 13:00-21:00 od poniedziałku do piątku.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


REGULAMIN DO POBRANIA:
Deklaracja uczestnika zajec WKF
Regulamin uczestnictwa w zajeciach pracowni artystycznych WKF 2017-2018
Zgoda na wykorzystanie wizerunku przez WKF.pdf

Wrocławski Klub FORMATY jest punktem partnerskim
programu Urbancard Premium
Regulamin Programu

 

Newsletter:

Chcesz otrzymywać wiadomości
o wydarzeniach we
Wrocławskim Klubie FORMATY,
wpisz poniżej swój adres e-mail
i kliknij przycisk "Dodaj"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  NEWS

 

data : 

Nd, 30-04-2017

godzina : 

18:00

bilet : 

wstęp wolny  
 
Wernisaż z muzyką: Aneta i Maciej Kanik & Ragtime Trio
 
ONA: metrycznie i mentalnie jastrzębianka. Na co dzień zajmuje się marketingiem terytorialnym. Ta praca pozwala łączyć jej trzy główne zainteresowania: projektowanie graficzne, turystykę i fotografię. Jako dziecko zwykłą ”pstrykaczkę” zabierała to tu, to tam. Z tą prawdziwą fotografią pierwszy raz zetknęła się na studiach. W ręku znalazł się Zenit, a samodzielna praca w ciemni fotograficznej, poznanie całego procesu powstawania zdjęć od chwili naciśnięcia spustu migawki do momentu otrzymania odbitki fotograficznej zaszczepiły w niej miłość do tej formy tworzenia. Potem były pierwsze plenery, wystawy i publikacje prac. Po studiach miłość do fotografii musiała poczekać - na jej drodze życiowej pojawił się najpierw On, a potem Oni – żywiołowi, ciekawi świata młodzi ludzie. Wytchnieniem od życia codziennego były koncerty i muzyka. Pewnego razu na koncercie pojawił się aparat fotograficzny. I tak to się zaczęło…. Na co dzień fotografuje dla miasta i lokalnych portali internetowych. Jej zdjęcia ukazują się także m.in. w wydawnictwach informacyjno-promocyjnych Jastrzębia-Zdroju.

ON: czuje się „góralem”. Choć prawie od zawsze mieszka w Jastrzębiu-Zdroju to urodził się w Bielsku-Białej. Prezes Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”. Ambitny buntownik uparcie dążący do realizacji postawionych celów. Na co dzień Manager. Z aparatem fotograficznym od zawsze, pierwsze zdjęcia wykonał Zenitem pod czujnym okiem taty, potem już swoją własną Smieną i kupioną na studiach w Szkocji Minoltą. Audiofil – muzyka jest wszędzie – w gabinecie, samochodzie, nawet łazience. Muzyka także sprawiła, iż narodziła się w nim trzecia miłość – do fotografii koncertowej. Udało się połączyć dwie pasje – do rejestrowania obrazu, łapania ulotnych chwil i muzyki. Zaczęło się niewinne – mały lokalny występ jazzowego zespołu, pierwsza fotografia, potem kolejne, potem już poszło. Na co dzień współpracuje z portalem nowiny.pl gdzie można znaleźć jego fotoreportaże z wydarzeń muzycznych z regionu.

ONI: Uczestnicy wielu wystaw i konkursów fotograficznych, wyróżnieni w Konkursie Fotografii Koncertowej w Rybniku – Boguszowicach. Na co dzień aktywnie uczestniczą w życiu Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”, współpracują również z grupą Music Photographers Collective. Fotografują nie tylko lokalne wydarzenia, ale i m.in. Lotos Jazz Festival Bielską Zadymkę Jazzową, Jesień Jazzową w Bielsku-Białej, Off Festival, Rawę Blues, Męskie Granie czy Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Połączenie muzyki i fotografii daje im wiele radości, satysfakcji i balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym. W fotografii koncertowej chodzi im przede wszystkim o to, aby pokazać emocje. Sztuka ta wymaga doskonałego opanowania sprzętu, ale to tylko połowa sukcesu. Aby zdjęcie było udane potrzeba doświadczenia w obserwacji, wyczucia, nawiązania pewnej „więzi” z artystą i czasem także odrobinę szczęścia. Dokumentowanie wydarzeń muzycznych daje ponadto możliwość bliższego obcowania z wykonawcami, czerpanie niezwykłej energii od publiczności oraz bywanie w miejscach niedostępnych dla większości publiczności.

KONCERT:
Krzysztof Żesławski TRIO – Krzysztof Żesławski (gitara), Łukasz Perek (fortepian), Dominik Gawroński (trąbka).

Muzycy na stałe grają we wrocławskim klubie RAGTIME oraz występują w wielu projektach muzycznych. Jesienią 2016 r. muzycy uczestniczyli w nagraniu płyty OSIECKA JAZZOWO z Natalią Lubrano. Liderem zespołu jest Krzysztof Żesławski - multiinstrumentalista, kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej Bardzo Wielka Woda we Wrocławiu, współpracujący m.in. z Wolną Grupą Bukowina, TAX FREE oraz prowadzi swój zespół Krzysztof Żesławski Quartet & Natalia Lubrano.

<< POWRÓT DO NEWS

>> ARCHIWUM <<

 wernisaż koncert galeria warsztaty plastyka kultura gitara pianino taniec śpiew perkusja fortepian wokal festiwal ambientalny nowobrzmienia feriada wielosfer przeglad plenerowy zajecia ferie terapia choreoterapia janusz kaminski agnieszka gabriela szczepańczyk tomasz basel monika wiśniowska magdalena stan-sokołowska paweł zybowski