..:: Wrocławski Klub FORMATY ::..

 
O NAS
 
 
 
 
 
 
 
   

 


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
GODZINY PRACY: 13:00-21:00 od poniedziałku do piątku.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


REGULAMIN DO POBRANIA:
Deklaracja uczestnika zajec WKF
Regulamin uczestnictwa w zajeciach pracowni artystycznych WKF 2017-2018
Zgoda na wykorzystanie wizerunku przez WKF.pdf

Wrocławski Klub FORMATY jest punktem partnerskim
programu Urbancard Premium
Regulamin Programu

 

Newsletter:

Chcesz otrzymywać wiadomości
o wydarzeniach we
Wrocławskim Klubie FORMATY,
wpisz poniżej swój adres e-mail
i kliknij przycisk "Dodaj"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  NEWS

 

data : 

Sob, 01-07-2017

godzina : 

18:00

bilet : 

wstęp wolny  
 
Festiwal Kultury Kresowej w ramach Święta Wrocławia
 
Organizatorzy:
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział we Wrocławiu, Wrocławski Klub Formaty.

Podczas Festiwalu Kultury Kresowej wystąpią zespoły z Ukrainy:

AKSAMITKI - Przy Domu Polskim w Barze działa Dziecięcy Zespół Folklorystyczno – Etnograficzny „Aksamitki” jaki powstał w roku 1999. Zespół odnosi sukcesy pod kierownictwem pani Inny Miedwiediewej. W repertuarze „Aksamitek” znajdują się tańce kaszubskie, śląskie, lubelskie, biłgorajskie i podolskie, a także polskie tańce narodowe: polonez, krakowiak, kujawiak z oberkiem. Zespół współpracuje z polskimi zespołami folklorystycznymi: „Przygoda” z Rybnika i „Powiśle” z Kwidzyna.
Poprzez taniec „Aksamitki” krzewią tradycje i kulturę polską na Ukrainie i w Polsce.

CANTICA ANIMA - Działający przy Domu Polskim w Barze chór kameralny „Cantica Anima” ma na swoim koncie liczne występy w Macierzy i na Ukrainie. W latach 1999 – 2005 był on wykorzystywany jako chór ćwiczebny w czasie kursów dla dyrygentów chórów polonijnych z Ukrainy. Od 2008 roku do chwili obecnej dyrygentem chóru jest, zasłużona dla kultury polskiej, pani Ludmiła Chałabuda.
Warsztaty chóralne cieszyły się dużym powodzeniem. Z najdalszych zakątków Ukrainy rokrocznie przybywali zainteresowani, którzy wracali w swoje strony bogatsi o zdobytą wiedzę, którą mogli następnie wykorzystać w pracy ze swoimi chórami.

SREBRNE GŁOSY - Zespół rozpoczął swoją działalność w 2010 roku z inicjatywy Prezesa WKOZP Alicji Ratyńskiej. Kierownikowi Zespołu, Irenie Godnej, udało się połączyć w jednym zespole ludzi różnych zawodów, zachwyconych pięknem polskich pieśni i miłością do śpiewu. Od tego czasu Zespół jest stałym uczestnikiem festiwali i konkursów polonijnych nie tylko w Winnicy, ale także w Kijowie, Odessie, Żytomierzu, Barze, Korostyniu. Podziwiała "Srebrne głosy" również publika z Polski – w Będzinie, Zabrzu, Bytomiu, Przedborzu, Wrocławiu, Kielcach, Busko-Zdroju, Starachowicach i Pułtusku. Wśród utworów Zespołu - najlepsze przykłady polskiej piosenki w aranżacji Ireny Godnej. Słuchacze zawsze odczuwają emocjonalny i charakterystyczny sposób wykonywania Zespołu. Głównym celem “Srebrnych głosów” jest zachowanie i wzbogacanie dziedzictwa kulturowego Polaków Ukrainy, promowanie polskiej sztuki wokalnej.

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

<< POWRÓT DO NEWS

>> ARCHIWUM <<

 wernisaż koncert galeria warsztaty plastyka kultura gitara pianino taniec śpiew perkusja fortepian wokal festiwal ambientalny nowobrzmienia feriada wielosfer przeglad plenerowy zajecia ferie terapia choreoterapia janusz kaminski agnieszka gabriela szczepańczyk tomasz basel monika wiśniowska magdalena stan-sokołowska paweł zybowski