Ruch dla dorosłych

Zapisy i informacje

Tel. 71 789 33 20, wew. 1

Pilates

ZAJĘCIA GRUPOWE

Pilates to trening „dobrego samopoczucia”. Przyjemne, prozdrowotne, ogólnorozwojowe, wzmacniająco-rozciągające ćwiczenia, które kształtują całe ciało oraz przeciwdziałają bólom kręgosłupa zawsze kończą się aktywnościami relaksującymi. Podczas zajęć rozciągamy przykurczone mięśnie i wzmacniamy mięśnie głębokie – najbardziej przykręgosłupowe oraz mięśnie brzucha i dna miednicy. Uczymy się prawidłowej postawy ciała, mobilizacji „centrum”, prawidłowych pozycji wyjściowych i odpowiedniego oddychania podczas ćwiczeń.

Efekty:

·       utrzymana szczupła sylwetka,

·       bardziej wyprostowana sylwetka,

·       stabilizacja kręgosłupa,

·       mniejsze prawdopodobieństwo występowania bólu kręgosłupa,

·       dobre samopoczucie, płynność w poruszaniu się,

·       uczucie „lekkości” oraz rozluźnienia i relaksu.

Kiedy?

wtorek 18:25-19:15

wtorek 19:25-20:15

czwartek 18:25-19:15

czwartek 19:25-20:15

Cena

zajęcia grupowe - 35 zł (za zajęcia w karnecie 2 razy w tygodniu) | 40 zł (zajęcia w karnecie 1 raz w tygodniu) | 45 zł (pojedyncze wejście)

Nabór

Nabór i kontynuacja

Joga dla początkujących

ZAJĘCIA GRUPOWE

Łagodna praktyka, na której uczymy się pracować z oddechem oraz poznajemy podstawowe asany (pozycje).
Pracujemy nad koordynacją oddechowo- ruchową, to znaczy w sposób praktyczny uczymy się stosować naprzemiennie wdech i wydech, w połączeniu z ruchem – wchodzeniem i trwaniem w asanie.

Podstawowym celem zajęć jest poprawa naszego dobrostanu, tak w kontekście polepszenia samopoczucia psychicznego jak i sprawności fizycznej. Dzięki regularnej praktyce jogi, szybko zaobserwujemy poprawę elastyczności ciała, zwiększenie siły fizycznej, oraz wydolności naszego organizmu.
Aby rozpocząć przygodę z jogą, wystarczy po prostu wejść na matę.

Kiedy?

poniedziałek 19:30-20:30

środa 19:30-20:30

Cena

zajęcia grupowe - 30 zł (za zajęcia w karnecie)

Nabór

Nabór

Ashtanga joga

ZAJĘCIA GRUPOWE

Ashtanga Vinyasa Joga jest dynamiczną formą Hatha Jogi. Ahstanga (astau – znaczy osiem), czyli osiem członów jogi (yama, nyama, pranayama, asana, pratyahara, dharana, dhyana, samadhi). Vinyasa – sekwencyjny ruch zsynchronizowany z oddechem, w efekcie którego uzyskujemy płynność przejść pomiędzy asanami. Praktyka wykonywana jest w rytmie energetyzującego oddechu ujjayi.

Ashtanga jest wszechstronną praktyką która:

  • oczyszcza i uzdrawia ciało, rozwija siłę i elastyczność

  • uczy dystansu i koncentracji

  • wzbogaca serce i wycisza umysł

  • pomaga w walce ze stresem

  • jest zarówno ścieżką życia jak i drogą rozwoju duchowego

Dla naszego ciała Ashtanga jest jedną z najbardziej wartościowych i efektywnych spośród wszystkich odmian jogi. Przynosi jednocześnie te same efekty na poziomie psychicznym i duchowym jak inne odmiany jogi. Na Zachodzie stała się z czasem jedną z ulubionych form aktywności. Ashtangę chętnie wybierają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mogą ją praktykować osoby młode jak i w zaawansowanym wieku, jest bowiem praktyką uniwersalną. Dla ciała ashtanga jest źródłem siły, zdrowia i energii, zaś dla  umysłu jest procesem samoobserwacji i samoświadomości, który prowadzi do mocy, wiedzy i wolności.

Kiedy?

poniedziałek 17:45-19:15

środa 17:45-19:15

Cena

zajęcia grupowe - 35 zł (za zajęcia w karnecie)

Nabór

Kontynuacja i nabór

Kurs Tańca Towarzyskiego w parach

DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kurs Tańca Towarzyskiego dla dorosłych jest skierowany do początkujących par, chcących spędzić czas aktywnie i w miłej atmosferze. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe kroki tańców standardowych (np. walc angielski, walc wiedeński, quickstep) i latynoamerykańskich (np. samba, cha cha cha, rumba, jive). Uczestnicy uczą się również zasad prowadzenia w parze, poprawnej sylwetki oraz rytmiki danych tańców.

Kiedy?

poniedziałek 19:15-20:15

Cena

zajęcia zespół - 70 zł (za zajęcia w karnecie/para)

LATINO SOLO

ZAJĘCIA GRUPOWE SOLO

Na zajęciach Latino Solo uczestnicy poznawać będą specjalnie przygotowane choreografie, zawierające elementy tańców latynoskich, np. mambo, salsy, samby, cha chy, rumby czy merengue. Zajęcia składają się z kilkuminutowej rozgrzewki, po której następuje nauka choreografii. Na koniec przeprowadzane są ćwiczenia rozciągające i relaksujące mięśnie. Latino Solo to świetna zabawa, pozwalająca na utrzymanie zgrabnej sylwetki, a latynoskie rytmy poprawiają humor i wprowadzają w pogodny nastrój.

Kiedy?

środa 19:15-20:15

Cena

zajęcia zespół - 35 zł (za zajęcia w karnecie)