Ruch dla dorosłych

Zapisy i informacje

Tel. 71 789 33 20, wew. 1

Ashtanga joga

ZAJĘCIA GRUPOWE

Ashtanga Vinyasa Joga jest dynamiczną formą Hatha Jogi. Ahstanga (astau – znaczy osiem), czyli osiem członów jogi (yama, nyama, pranayama, asana, pratyahara, dharana, dhyana, samadhi). Vinyasa – sekwencyjny ruch zsynchronizowany z oddechem, w efekcie którego uzyskujemy płynność przejść pomiędzy asanami. Praktyka wykonywana jest w rytmie energetyzującego oddechu ujjayi.

Ashtanga jest wszechstronną praktyką która:

  • oczyszcza i uzdrawia ciało, rozwija siłę i elastyczność

  • uczy dystansu i koncentracji

  • wzbogaca serce i wycisza umysł

  • pomaga w walce ze stresem

  • jest zarówno ścieżką życia jak i drogą rozwoju duchowego

Dla naszego ciała Ashtanga jest jedną z najbardziej wartościowych i efektywnych spośród wszystkich odmian jogi. Przynosi jednocześnie te same efekty na poziomie psychicznym i duchowym jak inne odmiany jogi. Na Zachodzie stała się z czasem jedną z ulubionych form aktywności. Ashtangę chętnie wybierają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mogą ją praktykować osoby młode jak i w zaawansowanym wieku, jest bowiem praktyką uniwersalną. Dla ciała ashtanga jest źródłem siły, zdrowia i energii, zaś dla  umysłu jest procesem samoobserwacji i samoświadomości, który prowadzi do mocy, wiedzy i wolności.

ZAPISY NA ZAJĘCIA – bezpośrednio u Instruktorki:

ewa[at]fortinum.pl

Kiedy?

poniedziałek 17:45-19:15

środa 17:45-19:15

środa 19:30-20:30

Cena

zajęcia grupowe - 30 zł (za zajęcia w karnecie)

Nabór

Bezpośrednio u instruktorki: ewa@fortinum.pl

Pilates

ZAJĘCIA GRUPOWE

Pilates to trening „dobrego samopoczucia”. Przyjemne, prozdrowotne, ogólnorozwojowe, wzmacniająco-rozciągające ćwiczenia, które kształtują całe ciało oraz przeciwdziałają bólom kręgosłupa zawsze kończą się aktywnościami relaksującymi. Podczas zajęć rozciągamy przykurczone mięśnie i wzmacniamy mięśnie głębokie – najbardziej przykręgosłupowe oraz mięśnie brzucha i dna miednicy. Uczymy się prawidłowej postawy ciała, mobilizacji „centrum”, prawidłowych pozycji wyjściowych i odpowiedniego oddychania podczas ćwiczeń.

Efekty:

·       utrzymana szczupła sylwetka,

·       bardziej wyprostowana sylwetka,

·       stabilizacja kręgosłupa,

·       mniejsze prawdopodobieństwo występowania bólu kręgosłupa,

·       dobre samopoczucie, płynność w poruszaniu się,

·       uczucie „lekkości” oraz rozluźnienia i relaksu.

Kiedy?

wtorek 18:25-19:15

wtorek 19:25-20:15

czwartek 18:25-19:15

czwartek 19:25-20:15

Cena

zajęcia grupowe - 30 zł (za zajęcia w karnecie 2 razy w tygodniu) | 35 zł (zajęcia w karnecie 1 raz w tygodniu) | 40 zł (pojedyncze wejście)

Nabór

Nabór i kontynuacja

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

OD PODSTAW

Serdecznie zapraszamy wszystkie pary na kurs tańca towarzyskiego. Program kursu obejmuje naukę podstaw tańca standardowego i wybranych tańców latynoamerykańskich oraz umiejętny trening i szlifowanie nabytych umiejętności.
Na zajęciach uczestnicy poznają technikę oraz podstawowe kroki takich tańców jak: samba, cha-cha, rumba, jive, walc angielski, walc wiedeński, quickstep oraz tańca użytkowego (DiscoFox). Istotnym elementem jest nauka prawidłowego ustawienia w parze, współpracy oraz prowadzenia. Zajęcia skierowane są do osób które już wcześniej miały styczność z tańcem towarzyskim, jednak dołączenie możliwe jest w każdym momencie.

Kiedy?

czwartek 19:20-20:20

Cena

zajęcia grupowe - 60 zł / para (za zajęcia w karnecie)

Nabór

Nabór od września

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

KONTYNUACJA

Serdecznie zapraszamy wszystkie pary na kurs tańca towarzyskiego. Program kursu obejmuje naukę podstaw tańca standardowego i wybranych tańców latynoamerykańskich oraz umiejętny trening i szlifowanie nabytych umiejętności. Na zajęciach uczestnicy poznają technikę oraz podstawowe kroki takich tańców jak: samba, cha-cha, rumba, jive, walc angielski, walc wiedeński, quickstep oraz tańca użytkowego (DiscoFox). Istotnym elementem jest nauka prawidłowego ustawienia w parze, współpracy oraz prowadzenia. Zajęcia skierowane są do osób które już wcześniej miały styczność z tańcem towarzyskim, jednak dołączenie możliwe jest w każdym momencie.

Kiedy?

wtorek 19:15-20:45

Cena

zajęcia grupowe - 75 zł / para (za zajęcia w karnecie)

Nabór

Nabór i kontynuacja