Relaksacja

Relaksacja to cykliczne spotkania jednodniowe, organizowane we Wrocławskim Klubie Formaty dwa razy do roku, tuż przed jesiennym ochłodzeniem oraz podczas wiosennego przebudzenia. Podczas spotkań uczestnicy mają możliwość w spokoju odpocząć od zgiełku codzienności i poprzez uczestnictwo w relaksacyjnych sesjach skumulować zapasy energii potrzebne do działania.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, podczas którego zbierzemy zgromadzoną energię i ukierunkujemy ją na właściwe tory. RELAKSACJA to całodniowe wydarzenie dla tych, którzy pragną aktywnie otrząsnąć się ze stresu dnia codziennego i zebrać nową, dobrą energię.

Program jednodniowego wydarzenia obejmuje trzy etapy, następujące po sobie:

Etap I – Relaks w ruchu – 90 minut.
W tej części rozluźnimy mięśnie i pozbędziemy się napięć poprzez relaksacyjne zajęcia ruchowe.
Swobodne improwizacje ruchowe, automasaże, rozluźnienie mięśni ciała i twarzy oraz pobudzenie aktywności fizycznej wzmocnią i zintegrują nasze ciało, obniżą poziom stresu i poprzez ruchową stymulację – zwiększą poziom hormonów szczęścia.

Etap II – Praca z oddechem – 90 minut.
Nauczymy się kontrolować i świadomie oddychać podczas uwalniającej sesji, podczas której poznamy techniki, które następnie można będzie samodzielnie wykorzystywać w domu. Terapie oddechowe szczególnie polecane są osobom bardzo aktywnym umysłowo, mającym skłonności do nadmiernego kontrolowania.

Etap III – Kąpiel w dźwiękach – koncert mis i gongów – 60 minut.
Koncert mis i gongów to doskonałe zwieńczenie poprzednich dwóch bloków Relaksacji. Wibracje, które rezonują z naszym ciałem, uruchamiają procesy samoleczenia, wprowadzają w stan spokoju i harmonii. To podróż muzyczna w głąb siebie, polegająca na skupieniu się w momencie tu i teraz.

Po każdym z etapów następuje półgodzinna przerwa.

Dodatkowe informacje:
Prosimy wziąć ze sobą wygodny strój sportowy, matę do ćwiczeń (jeśli nie posiadasz, będzie można skorzystać z dostępnych na miejscu), koc lub śpiwór (podczas sesji oddechowej ciało będzie się wychładzać, więc warto mieć czym się otulić), coś do jedzenia.

Woda, kawa, herbata i skromny poczęstunek dostępne będą na miejscu.