11

05.2024


sobota

11:00; 11:45; 12:30; 13:15; 14:00

11

05.2024


sobota

11:00; 11:45; 12:30; 13:15; 14:00

Poranek Familijny | KINO SFERYCZNE – 5 różnych pokazów!

Już 11 maja zapraszamy do Wrocławskiego Klubu Formaty na niepowtarzalne widoki z głębin oceanu i przestrzeni kosmicznej!

O wydarzeniu

Naszym celem jest zainteresowanie widzów nową, nietradycyjną formą kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne. Uczestnicy znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują wiedzę, przekazywaną im poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów. W trakcie pokazu, trójwymiarowa przestrzeń zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko pod kątem 360°.


Każdy z filmów jest dostosowany do wieku widzów – zarówno dorosłych jak i dzieci od 2 lat. Pokazy trwają do 45 minut.

 

Zapraszamy na pięć pokazów:

11:00 | Zwierzęta nasi przyjaciele

11:45 | Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego

12:30 | Kaluokahina – zaczarowana rafa

13:15 | Super Salvador

14:00 | Astronauci z przypadku


Bilety dostępne wyłącznie w kasie WKF.

 

REPERTUAR

 

Zwierzęta nasi przyjaciele

(dla dzieci w wieku od 2 lat)

Witamy na farmie dziadka Franka! Dziadek dużo wie o zwierzętach. Pójdź za mną, odwiedzimy farmę i dowiemy się dużo o zwierzętach. Zagramy lub odgadniemy odgłosy zwierząt. Z Dziadkiem Frankiem wyruszymy na wielką przygodę! Spotkamy dzikie zwierzęta z dżungli, sawanny, pustyni, bieguna północnego, bieguna południowego i oceanu. Dowiemy się więcej o ptakach, owadach, płazach, zwierzętach roślinożernych i mięsożernych. Poszukamy zagrożonych gatunków. Czy ta przygoda kiedykolwiek się skończy? 

 

Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego

(dla dzieci w wieku od 3 lat)

Konik morski Beenie oraz Barney – mała łódź podwodna, stoją na straży czystości swojej laguny. Podczas swoich rutynowych zadań, zabierają Oni widzów w podróż do głębin, podczas której będziemy mogli przekonać się, w jaki sposób różne gatunki zwierząt dbają o siebie nawzajem. Jednocześnie poznamy zawiłości ochrony środowiska, mórz i oceanów. Dowiemy się, w jaki sposób wszystkie organizmy na ziemi są ze sobą powiązane i nawzajem za siebie odpowiedzialne. Poznamy też konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań człowieka. Po ciężkim dniu pracy nasi bohaterowie znajdą również chwilę, aby wynurzyć się z wody i popatrzeć w gwiazdy. Film jest przeznaczony dla naszych najmłodszych widzów, lecz sprawi radość również uczniom młodszych klas szkolnych, jak i całym rodzinom.

 

Kaluokahina – zaczarowana rafa

(dla dzieci w wieku od 4 lat)

Jest to pierwszy, pokazywany pod kątem 360º przygodowy film dla dzieci. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

 

Super Salvador

(dla dzieci w wieku od 5 lat)

Ludzkość zyskuje coraz większą świadomość na temat wpływu działań człowieka na środowisko. Wszyscy uczymy się, w jaki sposób zdominowanie natury przez człowieka, negatywnie wpływa na dobrostan przyszłych pokoleń. Super Salvador pozwala widzom spojrzeć na ten problem zarówno lokalnie, jak i globalnie. Śledząc drogę, jaką cząsteczki wodoru i tlenu pokonują poprzez różne stany skupienia, młodzież otrzymuje szansę zsyntetyzowania posiadanej wiedzy oraz uświadomienia sobie, w jaki sposób najdrobniejsze elementy wpływają na przebieg złożonych procesów globalnych, występujących na naszej planecie. Jeszcze nie jest za późno. Zapał oraz wiedza naszej młodzieży, w ciągu kilku lat może przerodzić się w realne działania dla ziemi. 

 

Astronauci z przypadku

(dla dzieci w wieku od 6 lat)

Małe roboty jadą na wycieczkę klasową z przyjaciółmi. Myślą, że to będzie nudny wykład. Główni bohaterowie filmu przeżyją znacznie więcej w tej podróży niż się spodziewali… Roboty nagle staną się przypadkowymi astronautami i wyruszą na cudowną przygodę, aby odkryć Ziemię, Słońce i Księżyc! Zapraszamy widzów „Przypadkowych astronautów” do podróży niesamowitym statkiem kosmicznym w celu zbadania tajemniczych ciał niebieskich. Nasi mali widzowie nie tylko będą mieli okazję wziąć udział w wyścigu na powierzchni Księżyca, ale będą mogli zobaczyć, jak nasi astronauci zbierają próbki asteroidów, doświadczają i przetrwają burze słoneczne, zrozumieją wyjątkowość i piękno Ziemi.

 

Miejsce

Sala koncerowo-widowiskowa

Data i godzina

11.05.2024, sobota godz. 11:00; 11:45; 12:30; 13:15; 14:00

Bilety

Cena

25 zł/os.

Zniżki

Z kartą NASZ WROCŁAW -20% Z kartą NASZ WROCŁAW MAX -30%

Kasa czynna

poniedziałek-czwartek: 14:15-19:30