15

10.2022


sobota

10:00, 10:45, 11:30, 12:15

15

10.2022


sobota

10:00, 10:45, 11:30, 12:15

Poranek Familijny | Kino sferyczne

Nie przegap okazji by zanurzyć się w świat pełen tajemnic!

O wydarzeniu

Nie przegap okazji by zanurzyć się w świat pełen tajemnic!

Zapraszamy na nietradycyjną formę rozrywki i kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne. Uczestnicy znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują wiedzę, przekazywaną im poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów. W trakcie pokazu, trójwymiarową przestrzeń zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko!

Wrocławski Klub Formaty zaprasza na następujące pokazy w Kinie Sferycznym!

 


10:00 - Kosmiczna Przygoda Cocomong’a

Cocomong to ciekawska, figlarna małpka, która marzy o przeżyciu niezwykłej przygody. Cocomong interesuje się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej, jednak do tej pory zna to zagadnienie tylko z książek i marzy o tym, żeby naprawdę podróżować w kosmosie. Aż tu nagle pewnego razu, zupełnie znikąd pojawia się Halley, kosmita pochodzący z Tytana – jednego z księżyców Saturna. Halley musiał lądować awaryjnie, aby ocalić ostatni gwiezdny klejnot. Jego rodzice zostali porwani przez złego Króla Wirusów, który pragnie zdobyć wszystkie gwiezdne klejnoty, aby opanować wszechświat, gdy zostaną one połączone. Halley potrzebuje pomocy Cocomonga i jego przyjaciół, aby uratować swoich rodziców i odzyskać gwiezdne klejnoty. Jednak Tytan jest dalej niż Mars i Jowisz, znajduje się bliżej Saturna. Czy nasi ratownicy będą w stanie pokonać całą drogę bezpiecznie? „Nigdy się nie dowiemy, dopóki nie wyruszymy!”, mówi Cocomong, rozpoczynając swoją przygodę w kosmosie.

Dla dzieci w wieku od 2 lat


10:45 - Kaluokahina – zaczarowana rafa

Jest to pierwszy, pokazywany pod kątem 360º przygodowy film dla dzieci. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

Dla dzieci w wieku od 4 lat

 

11:30 - Super Salvador

Ludzkość zyskuje coraz większą świadomość na temat wpływu działań człowieka na środowisko. Wszyscy uczymy się, w jaki sposób zdominowanie natury przez człowieka, negatywnie wpływa na dobrostan przyszłych pokoleń. Super Salvador pozwala widzom spojrzeć na ten problem zarówno lokalnie, jak i globalnie. Śledząc drogę, jaką cząsteczki wodoru i tlenu pokonują poprzez różne stany skupienia, młodzież otrzymuje szansę zsyntetyzowania posiadanej wiedzy oraz uświadomienia sobie, w jaki sposób najdrobniejsze elementy wpływają na przebieg złożonych procesów globalnych, występujących na naszej planecie. Jeszcze nie jest za późno. Zapał oraz wiedza naszej młodzieży, w ciągu kilku lat może przerodzić się w realne działania dla ziemi.

Dla dzieci w wieku od 5 lat

 

12:15 - Polaris. Tajemnica nocy polarnej

James, pingwin podróżujący od bieguna południowego oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się, dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę. Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły, że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.

Dla dzieci w wieku od 5 lat


Bilety dostępne wyłącznie w kasie Wrocławskiego Klubu Formaty.
Ilość miejsc na każdym seansie ograniczona do 20 osób.

Kontakt

W razie pytań i/lub wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Barbarą Chmielińską (kasa WKF), tel. 71 789 33 20, wewn. 3.

Data i godzina

15.10.2022, sobota godz. 10:00, 10:45, 11:30, 12:15

Czas trwania

ok. 30 min

Bilety

Cena

25 zł/os.

Zniżki

30% z kartą "Nasz Wrocław". Bilety dostępne w kasie WKF, płatność gotówką.

Kasa czynna

poniedziałek-czwartek: 14:15-19:30