25

02.2024


niedziela

18:00

25

02.2024


niedziela

18:00

Wernisaż z Muzyką | Anna Kodź & Quinteto sureño

Nowy miesiąc w Formatach oznacza między innymi kolejny Wernisaż z Muzyką, którego nie zawahamy się ogłosić!

O wydarzeniu

Tajemnicze totemy i hiszpańskie słońce – takiej kombinacji spodziewać się mogą Państwo już 25 lutego!
 
Tym razem przyjrzymy się twórczości dr Anny Kodź, zajmującej się grafiką artystyczną, a konkretnie – serigrafią.
 
To, co wydaje się nam najbardziej intrygujące, i mamy nadzieję – zachęci także Państwa, jest to, że cykl tajemniczych totemów i „pejzaży wewnętrznych” artystki, otulą hiszpańskie rytmy w wykonaniu Quinteto sureño.
 
_
 
 
Anna Kodź – urodziła się w 1987 r. w Skwierzynie. Studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie w 2009 r. obroniła dyplom z malarstwa. W 2013 r. ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom z grafiki artystycznej zrealizowała pod kierunkiem prof. Małgorzaty Warlikowskiej oraz prof. Eugeniusza Smolińskiego.
Od 2014 r. jest zatrudniona w macierzystej uczelni, na stanowisku adiunkta w Pracowni Ekspansji Graficznej. Od 2018 r. pełni funkcję Kierownika Katedry Grafiki Artystycznej. W 2021 r. uzyskała stopień doktora sztuki.
Zajmuje się grafiką artystyczną – głównie serigrafią, eksplorując możliwości tej techniki graficznej. Swoje prace prezentowała na 16 wystawach indywidualnych oraz w ponad 90 wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie.
 
-
Quinteto sureño to zespół kameralny składający się z 4 muzyków. Artyści wykonują znane utwory kompozytorów z Hiszpanii oraz krajów hiszpańskojęzycznych we własnych, nowatorskich aranżacjach, prezentując też instrument rzadko goszczący na koncertach w Polsce - bandoneon. Jednym z ulubionych punktów programu publiczności są tanga, grane w coraz większych składach – począwszy od duetu (Libertango), poprzez tercet (Cuatro estaciones porteñas) aż do kwartetu (Adiós) – utworu dzięki któremu wszyscy członkowie zespołu się poznali i rozpoczęli współpracę. Koncert Quinteto sureño to muzyczna podróż przez różne regiony Hiszpanii, katedrę w Montevideo aż do klimatycznych tawern Buenos Aires.
 
Paulina Derska – kompozytorka, konferansjerka / managerka zespołu
Oskar Strukiel-Piotrowski – gitara
Jędrzej Stoczewski – akordeon
Alicja Turowska – sopran
Paulina Zaręba – fortepian
 
_
 
Zapraszamy!
 
WYDARZENIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.
 
ZAPISY: OD 30.01.2024
 
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

W celu rezerwacji miejsc, prosimy o wysłanie e-maila na adres sekretariat@wkformaty.pl

Miejsce

Wrocławski Klub Formaty, sala lustrzano-wielofunkcyjna

Dostępność

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Zapisy

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
sekretariat@wkformaty.pl
lub telefonicznie +48 71 789 33 20, wew. 4.

Data i godzina

25.02.2024, niedziela godz. 18:00

Czas trwania

90 min

Bilety

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. Aby otrzymać wejściówkę, prosimy o wysłanie e-maila na adres sekretariat@wkformaty.pl