26

11.2023


niedziela

18:00

26

11.2023


niedziela

18:00

Wernisaż z Muzyką | Beata Szafirowicz i Graczyk & Rodzeń Duo

O wydarzeniu

Listopadowy Wernisaż z Muzyką. Szatę malarską przygotuje świeżo upieczona absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – Beata Szafirowicz. Koncert zagra duet przyjaciół – Graczyk & Rodzeń Duo.
 
***
Beata Szafirowicz – ur. 25 października 1998 r. w Blachowni. Jej inspiracją jest natura. Maluje obrazy na pograniczu realizmu i abstrakcji. Chce sięgać głębiej, uchwycić detale, bogactwo form i ich zmienność – coś, co jest niezauważalne na pierwszy rzut oka. Obrazy Szafirowicz to nie tylko przedstawienie natury, to również ukazanie emocji, gra z wyobraźnią odbiorcy. Jak sama twierdzi, czasem jest tak cienka granica między złudzeniem a rzeczywistością, że nie możemy dokładnie stwierdzić co jest prawdą a co nie. Skąd możemy mieć pewność, że formy, na które patrzymy wyglądają tak, jak podpowiada nam nasz wzrok?
A gdyby tak spojrzeć trochę głębiej. Zatracić się w myślach, poddać naszej fantazji. Spróbować dostrzec to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Przetransponować to na własny sposób.

Zobaczymy obrazy kreowane oczami naszej wyobraźni. Każdy z nas zobaczy coś innego. Tworzymy w naszych głowach wizje, mamy zdolność przekształcania rzeczywistości. Nie zawsze to, co zobaczymy wywoła w nas pozytywne odczucia. Obraz ujawnia nasze traumy, których niejednokrotnie nie jesteśmy świadomi. Pozornie niewinny, może wywołać skrajne emocje – dyskomfort, strach, zachwyt.
To organizmy nieograniczone żadną ramą. Żyją, tworzą swoje historie, połączenia, sploty. Trzeba tylko chcieć je dostrzec… i wysłuchać.
 
***
Graczyk & Rodzeń Duo to duet dwóch przyjaciół, klarnecisty Karola Graczyka i gitarzysty Bartosza Rodzenia, których łączy wspólna pasja do muzyki improwizowanej. Muzycy czerpią z różnych gatunków muzycznych, tworząc swoje własne oryginalne brzmienie.
Zapraszamy!
__________________________
WYDARZENIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
ZAPISY: od 31.10.2023
 
 

Miejsce

Wrocławski Klub Formaty, sala lustrzano-wielofunkcyjna

Dostępność

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Zapisy

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
sekretariat@wkformaty.pl
lub telefonicznie +48 71 789 33 20, wew. 4.

Data i godzina

26.11.2023, niedziela godz. 18:00

Czas trwania

90 min

Bilety

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. Aby otrzymać wejściówkę, prosimy o wysłanie e-maila na adres sekretariat@wkformaty.pl