28

01.2024


niedziela

18:00

28

01.2024


niedziela

18:00

Wernisaż z Muzyką | Joanna Bieniasz & AP TRIO

O wydarzeniu

Zapraszamy na pierwszy w Nowym Roku – styczniowy Wernisaż z Muzyką. Zaprezentują się: Joanna Bieniasz, z dorobkiem malarskim, i AP TRIO, wyjątkowy skład – trio organowe: gitarzysta – Arkadiusz Podstawka, organista (organy Hammonda) – Mateusz Kołodziejczyk i perkusista – Artur Mickiewicz.
___
 
Joanna Bieniasz – ur. w 1979 roku w Słupsku. Pracuje w Poznaniu.
Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Rysunku i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Malarstwo jest jej pomostem pomiędzy światem rzeczywistym a tym, co nieuchwytne i niewidoczne na pierwszy rzut oka. Poprzez kreację artystyczną poszukuje możliwości wypowiedzi na temat otaczającego ją świata. Motywem przewodnim tych poszukiwań są przenikające się struktury, początkowo niepasujące do siebie, jednak w drodze powstawania obrazu, wzajemnie przenikające się, aż do ostatecznego zespolenia.
W swojej pracy twórczej Artystka porusza się w obszarach od figuratywizmu po twory surrealistyczne, aż do abstrakcji. W sposób metafizyczny ukazuje odmienność i różnorodność samej natury ludzkiej jak i interakcje oraz wzajemne przenikanie się człowieka, natury i wszechświata.
-
AP TRIO gra soulowy jazz, nasycony bluesem, z elementami gospel i R&B. W swoim założeniu odnosi się do klasyków gatunku, takich jak: Wes Montgomery & Jimmy Smith Trio, Lifetime Tony’ego Williamsa, Medeski, Martin & Wood czy Pat Martino Trio. W repertuarze znajdziemy znane kompozycje, zarówno zagraniczne, jak i rodzime takich autorów jak: Milt Jackson, Duke Pearson, Sonny Rollins, Eddie Harris, Johnny Mandel, Red Garland, Jimmy Smith, Oscar Pettiford, McCoy Tyner, Hoagy Carmichael, John Coltrane, Carla Bley, Bobby Hebb, Nat Adderley, Seweryn Krajewski, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz oraz wielu innych. Połączenie bluesowego charakteru organów Hammonda, jazzowego feelingu gitary oraz znakomitego wyczucia rytmu perkusisty, dostarcza słuchaczowi niezapomnianych wrażeń i zapada głęboko w pamięć.
 
Tria organowe były popularnym rodzajem zespołów jazzowych grających w klubach i barach w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, wykonujących jazz oparty na bluesie, zawierający elementy R&B. Format tria organowego charakteryzował się długimi improwizowanymi solówkami i eksploracją różnych muzycznych stylów, co kontynuuje AP TRIO z należytym szacunkiem i wrażliwością muzyczną.
 
 
Zapisy: od 2.01.2024
 
 

Miejsce

Wrocławski Klub Formaty, sala lustrzano-wielofunkcyjna

Dostępność

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Zapisy

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
sekretariat@wkformaty.pl
lub telefonicznie +48 71 789 33 20, wew. 4.

Data i godzina

28.01.2024, niedziela godz. 18:00

Czas trwania

90 min

Bilety

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. Aby otrzymać wejściówkę, prosimy o wysłanie e-maila na adres sekretariat@wkformaty.pl