22

01.2023


niedziela

18:00

22

01.2023


niedziela

18:00

Wernisaż z muzyką | Maciej Święty – plakaty i koncert

Zapraszamy na zupełnie nowy, minimalistyczny cykl plakatów o tematyce muzycznej, ale nie tylko.

 

 

O wydarzeniu

To właśnie na początku lockdown’u, w marcu 2020, zaczął tworzyć plakaty i grafiki, których do dziś powstało już ponad 1000. Najpopularniejsze z nich, plakatowe serie „Wroclove” i „Półwysep helski”, poświęcone są miejscom, które od lat inspirują Maćka i dają mu energię do działania. Powstaje także ogrom prac inspirowanych ukochaną muzyką artysty.  Maciej na koncie ma oficjalne plakaty stworzone dla Pol’and’Rock Festival, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Gitarowego Rekordu Guinessa  i wielu zarówno polskich artystów (m.in. Lady Pank, Czesław Mozil, Małgorzata Ostrowska), jak i zagranicznych (m.in. Skunk Ananasie, Miroca Paris, Sharon Van Etten). 
 
Podróże, muzyka i ciekawość drugiego człowieka stanowią wszystko, czym Maciej Święty żyje i co inspiruje go do dalszego tworzenia oraz przekraczania własnych artystycznych granic.

#WrocławMinimalnie X Maciej Święty

Maciej „Święty” Święcicki, wrocławski artysta rysownik i gitarzysta. W stolicy Dolnego Śląska mieszka od dwudziestu lat i nieustannie inspiruje się wyjątkową energią tego miasta. Napędem do wykreowania kilkudziesięciu wrocławskich plakatów stały się zmiany, które zachodziły i zachodzą we Wrocławiu na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Wystawa jest symbolicznym hołdem dla pięknych miejsc miasta.

Więcej prac Macieja i historii z jego życia znajdziesz na: stronie internetowej: www.maciejswiety.pl oraz instagramie: @maciejswiety
 
Maciej nie tylko zaprezentuje swoje plakaty, ale również wystąpi wraz z zaproszonymi gośćmi.
 

Agnieszka Kwapińska-Bednarek - wokalistka śpiewająca w klimatach soul, R’N’B, pochodząca z Bełchatowa. Wychowana na muzyce gospel. Związana była długi czas z chórem Bełchatów Gospel Singers, z którym osiągała ogromne sukcesy w Polsce. Ma na koncie również dwie płyty tego zespołu. Jako chórzystka miała możliwość wystąpić u boku Kasi Wilk, Jana Radwana, Beaty Bednarz, Pawła BZIM Zareckiego.

Kolejne lata śpiewała w zespole Soulution, poznała mnóstwo muzyków wrocławskich, z którymi śpiewa do dziś jako solistka sesyjna w wielu projektach.

Pasjonatka harmonii i frazowania. Zachwyca się każdym wokalowym niuansem i ozdobnikiem. W swoim życiu wzięła jedną prawdziwą lekcję śpiewu. Reszty nauczyła się z youtuba 😊

Prywatnie szczęśliwa żona i mama, zawodowo również nauczycielka języka niemieckiego w szkole oraz masażystka Kobido.

Miejsce

Wrocławski Klub Formaty, sala lustrzano-wielofunkcyjna

Dostępność

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Data i godzina

22.01.2023, niedziela godz. 18:00

Czas trwania

90 min

Bilety

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. Aby otrzymać wejściówkę, prosimy o wysłanie e-maila na adres sekretariat@wkformaty.pl