25

09.2022


niedziela

18:00

25

09.2022


niedziela

18:00

Wernisaż z muzyką | Maciej Święty – plakaty

Maciej Święty (wł. Maciej Święcicki). We Wrocławiu mieszka od 2002 roku i od niemal 20 lat jako gitarzysta współtworzy wrocławską scenę muzyczną, z zamiłowania fotograf portretowy i kitesurfer. Pandemia odmieniła jego życie zawodowe, bo pasja, która drzemała w nim od zawsze – rysowanie – miała szansę rozkwitnąć, aż w końcu stać się jego sposobem na życie.

O wydarzeniu

To właśnie na początku lockdown’u, w marcu 2020, zaczął tworzyć plakaty i grafiki, których do dziś powstało już ponad 1000. Najpopularniejsze z nich, plakatowe serie „Wroclove” i „Półwysep helski”, poświęcone są miejscom, które od lat inspirują Maćka i dają mu energię do działania. Powstaje także ogrom prac inspirowanych ukochaną muzyką artysty.  Maciej na koncie ma oficjalne plakaty stworzone dla Pol’and’Rock Festival, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Gitarowego Rekordu Guinessa  i wielu zarówno polskich artystów (m.in. Lady Pank, Czesław Mozil, Małgorzata Ostrowska), jak i zagranicznych (m.in. Skunk Ananasie, Miroca Paris, Sharon Van Etten). 
 
Podróże, muzyka i ciekawość drugiego człowieka stanowią wszystko, czym Maciej Święty żyje i co inspiruje go do dalszego tworzenia oraz przekraczania własnych artystycznych granic.
 
Więcej prac Macieja i historii z jego życia znajdziesz na: stronie internetowej: www.maciejswiety.pl oraz instagramie: @maciejswiety
 
Maciej nie tylko zaprezentuje swoje plakaty, ale również wystąpi wraz z zaproszonymi gośćmi.

Miejsce

Wrocławski Klub Formaty, sala lustrzano-wielofunkcyjna

Dostępność

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Data i godzina

25.09.2022, niedziela godz. 18:00

Czas trwania

90 min

Bilety

Wstęp na podstawie wejściówek. Aby otrzymać wejściówkę, prosimy o wysłanie e-maila na adres m.bober@wkformaty.pl. Odpowiedź z potwierdzeniem otrzymają Państwo w ciągu 24 godzin.