16

04.2023


niedziela

18:00

16

04.2023


niedziela

18:00

Wernisaż z muzyką | Monika Kargol & Marzena Matyla Trio

Zapraszamy na Wernisaż z Muzyką, już 16.04.2023, o godz. 18:00.

 

 

O wydarzeniu

Zapraszamy na „Wernisaż z muzyką”, podczas którego swoje prace zaprezentuje Monika Kargol, a koncert zgra Marzena Matyla Trio.

 
Monika Kargol - wrocławska malarka. 

"Droga jej twórczości jest długa i kręta. Artystka cały czas rozwija się, tworzy nowe cykle, przechodzi różne etapy swojej twórczości. Nie zamyka się na jedną tematykę, styl i technikę. Lubi zmiany i widać to w jej pracach. Czasami są to obrazy o bardzo zawężonej kolorystyce, spokojne, nostalgiczne, refleksyjne, innym razem pełne ekspresji, kolorów i różnych dźwięków. Lubi zmieniać techniki, poszukuje i eksperymentuje cały czas. Jest w tym niezłomna i cierpliwa. Wyraża to w swoich płótnach."
 

Cykl obrazów „Ptaki Miejskie” związany jest z pracą dyplomową „Cicibej udududu tsip kek czak”, której tytuł, onomatopeja, dotyczy dźwięków wydawanych przez ptaki, które artystka obserwuje od kilku lat i jest ich wielką miłośniczką. Same zresztą tytuły obrazów nawiązują do odgłosów wydawanych przez dany gatunek ptaka, a ich kolorystyka w sposób abstrakcyjny przedstawia barwy upierzenia.

Dopełnieniem prac jest kod QR, który po zeskanowaniu umożliwia obejrzenie nagrania konkretnego ptaka, oraz usłyszenie jego śpiewu. 

 
Marzena Matyla Trio
 
MARZENA MATYLA - wokal
DOMINIKA BIAŁOSTOCKA - gitara
KAMILA PAWLIK - cajon, perkusjonalia
 
Marzena Matyla (wokal) i Dominika Białostocka (gitara) to wrocławskie artystki, które postanowiły połączyć swoje muzyczne gusta i brzmienia, tworząc duet Ladies EM (od Ennio Morricone, którego muzyka dała początek ich znajomości), gościnnie wystąpi - Kamila Pawlik (cajon, perkusjonalia).
Silny głos wokalistki w połączeniu z subtelną barwą gitary, wzbogacony o instrumenty perkusyjne to zaskakująca mieszanka dająca duże spektrum możliwości wyrażania rozmaitych emocji.
W swoich akustycznych aranżacjach kobiecy skład posiada zarówno mocno ekspresyjne przeboje gwiazd popu i rocka, jak i spokojne standardy bluesowe lub jazzowe, przy których można złapać oddech. Będzie o kobietach, miłości i zdradzie, czyli po prostu... o życiu!
 
Zapraszamy!
 
Zapisy na wydarzenie: sekretariat@wkformaty.pl lub telefonicznie.
 

Miejsce

Wrocławski Klub Formaty, sala lustrzano-wielofunkcyjna

Dostępność

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

Data i godzina

16.04.2023, niedziela godz. 18:00

Czas trwania

90 min

Bilety

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. Aby otrzymać wejściówkę, prosimy o wysłanie e-maila na adres sekretariat@wkformaty.pl