
Wernisaż z muzyką to cykliczne wydarzenie, podczas którego korespondują ze sobą różne dziedziny sztuki, a każdy wernisaż poprzedzony jest koncertem wprowadzającym w klimat dzieł. W kwietniu zbliżymy się do coraz śmielej budzącej się po zimie natury.
O wydarzeniu
Każdy organ ma swoją roślinę mocy, swoje zioło, które mu służy i daje wsparcie. Wystarczy dobrze wsłuchać się w siebie, aby poczuć, który organ do Nas przemówi...
Anna Gawłowska, autorka projektu Organica Mía zaprasza do zatrzymania się, stanięcia się bezruchem, zapatrzenia się w naturę, w siebie. W ciemności życie toczy się, codzienne. Prace malarskie Anny pokazują, że gdy w bezruchu zastygniesz, natura porośnie Cię od środka. Tam rośliny i zioła szukają drogi ku słońcu, ku światłu. Pozwól naturze uwolnić się, posłuchaj instynktu.
W trakcie koncertu poprzedzającego wystawę posłuchamy dźwięków handpana. Wojciech Krasuski traktuje dźwięk jako narzędzie do koncentracji oraz osiągania stanu medytacyjnego. Praktyka tej metody ma pozytywny wpływ na obniżenie poziomu kortyzolu, rozluźnienie napięć w ciele i umyśle oraz zwiększenie poziomu energii.
Skład:
Wojciech Krasuski - handpan
***
Anna Gawłowska - akwarele
Projektantka szkła unikatowego i użytkowego, rysowniczka i malarka, autorka tekstów, a także ilustratorka książek. Aktywistka i działaczka prospołeczna w dzielnicy Nadodrze we Wrocławiu w latach 2005 – 2015. Założycielka Pracowni Szklanej i Szklanego Warzywniaka (Glass Garden Design). Autorka projektu Organica Mía.
Działaczka prospołeczna i kulturalna w Barcelonie i Montcadzie w latach 2015 – 2021.
Organizatorka warsztatów, wydarzeń i wystaw artystycznych, pokazów bizuterii i strojów. Uczestniczka wielu wystaw i pokazów sztuki i designu w Polsce i za granicą.
Facebook: Organica Mía
Instagram: a_gawlowska
***
Wojciech Krasuski - koncert
Uwielbia muzykę i ruch, dlatego łączy te elementy w swoich codziennych praktykach oraz pracy. Gra na instrumentach: djembe, dun dun, balafon, handpan, misa dźwiękowa, gong, bęben szamański, balafon, calabash, NAF.
Muzyka jest jego pasją od 1999 roku. Zaczynał od pisania tekstów oraz grania koncertów hip-hopowych. Z czasem odkrył bębny, które rozbudziły jego miłość do muzyki etnicznej. Podczas wyjazdów do Afryki Zachodniej (Gambia, Senegal, Gwinea) rozpoczął naukę gry na bębnach u źródła.
Swoje doświadczenie sceniczne rozwijał grając w zespołach:
- Yankadi (zespół perkusyjny) – grał na bębnie djembe w latach 2007-2013
- AfroTuba (współzałożyciel) – grał na instrumentach takich jak balafon, djembe, handpan, dun dun w latach 2014-2023
Współpracował również z wrocławskimi zespołami: Papadram, Dzwioludy, Dziubek Band, Wrocław Respekt Orkiestra, Obierek, Dubrising i innymi.
Obecnie współtworzy duet Zen Zone Wrocław oraz solowy projekt DJ Ewer Afro Selecta, w którym łączy DJ set z grą na instrumentach perkusyjnych na żywo. Współtworzy także międzynarodowy projekt Handpan & Kora Music, którego debiutancka płyta ukazała się w sierpniu 2023 roku.
Posiada wieloletnie doświadczenie pracy z ludźmi, prowadząc warsztaty gry na bębnach oraz koncerty w różnych formatach muzycznych. Stworzył autorską metodę łączącą grę na bębnach z medytacją. Jego metoda różni się od klasycznej gry na bębnach tym, że wykorzystuje techniki jogi klasycznej podczas sesji medytacyjnych z bębnami djembe. Traktuje dźwięk bębnów jako narzędzie do koncentracji oraz osiągania stanu medytacyjnego.
Jest to nowatorski sposób gry na bębnach djembe, szczegółowo opisany w jego pracy dyplomowej na studiach jogi klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim pt. „Elementy nada jogi oraz gry na bębnach – propozycja praktyki”.
Facebook: Warsztaty bębniarskie we Wrocławiu
***
Produkcja i prowadzenie: Anna Hałabuda
Miejsce
Wrocławski Klub Formaty, sala lustrzano-wielofunkcyjna
Dostępność
Wydarzenie dla osób pełnoletnich.
Zapisy
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
sekretariat@wkformaty.pl
lub telefonicznie +48 71 789 33 20, wew. 4.
Uwaga! Jedna osoba może zapisać maksymalnie 3 osoby.
Data i godzina
Czas trwania
Bilety