11

11.2023


sobota

18:00

11

11.2023


sobota

18:00

„Wolność… Kocham i rozumiem” – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE POLSKIEJ ESTRADY | Scena pod Regałem

O wydarzeniu

Dzień Niepodległości w Formatach | Scena pod Regałem
 
„Wolność... Kocham i rozumiem” – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE POLSKIEJ ESTRADY
 
Zapraszamy na recital z największymi Hitami Polskiej Sceny Muzycznej, które towarzyszyły Polkom i Polakom przy ważnych wydarzeniach dla naszego kraju. Każda z pieśni nieść będzie w sobie wolnościowy ładunek piękna zarówno w formie muzycznej jak i w treści.
Artyści Sceny pod Regałem przypomną stare, jak i nowe utwory mistrzów estrady, a w repertuarze będą mogli posłuchać Państwo takich twórców jak: Perfect, Lady Pank, Chłopcy z Placu Broni. Nawiążą również do czasów około wojennych oraz twórczości bardów Polskich i zagranicznych. Całość otulona będzie przemiłą agendą ze strony dyrektora artystycznego Sceny pod Regałem – Michała Hadasika, który swoimi anegdotami i historia zawsze wzbogaca artystyczne doznania zebranej licznie na ich koncertach publiczności.
 
Scena pod Regałem powstała w 2017 roku z inicjatywy pianisty Michała Hadasika jako nowa strefa kulturalna w sercu Wrocławia mającą na celu promowanie młodych artystów poruszających się w obrębie muzyki, teatru, literatury i sztuki.
Siedzibą Sceny pod Regałem jest legendarna Kawiarnia Literatka, będącą wrocławską przystanią bohemy artystycznej. Obsada Sceny liczy obecnie ponad 40 artystów z Polski i z zagranicy. Jest jedną z najprężniej rozwijających się grup nieformalnych w kraju. Głównym kierunkiem propagowanym przez wykonawców Sceny pod Regałem jest piosenka literacka i artystyczna.
 
Na swoim koncie mają ponad 300 koncertów i wydarzeń artystycznych na terenie całej Polski, z których warto wyróżnić takie
projekty jak:
● Festiwal Kultury Europejskiej, współorganizowany jest przez Parlament
Europejski oraz Biuro Komisji Europejskiej w Polsce
● Projekt “Dachy Wrocławia” realizowany z Miastem Wrocław
- Senioralny Festiwal Piosenki Artystycznej
● Cykle koncertowe pod tytułem “ Zielono Mi: 85 okruchów z życia Agnieszki Osieckiej”
otaz “ Śladami Mistrzów Słowa”- projekt propagujący największych, polskich twórców
jak Młynarski, Kofta, Osiecka, Przybora etc.”.
 
Skład:
Adrianna Górka: wokal
Wojciech Dereń: wokal
Michał Hadasik: piano, prowadzenie
Maciej Knop: gitara
Tomasz Wilczyński: bass
Tomasz Burzyński: perkusja
Twórcy Sceny pod Regałem to laureaci i finaliści największych Festiwali Piosenki Artystycznej w Polsce [PPA, OFPA, SFP etc.]. Są etatowymi artystami takich Teatrów jak: Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Stary, Teatr Variette, Scena Kamienica. Obecnie artyści pracują nad debiutanckim albumem, który wydany zostanie na jubileusz 5-lecia Sceny pod Regałem pod tytułem “Zielono Mi | śladami Agnieszki Osieckiej”.

Data i godzina

11.11.2023, sobota godz. 18:00

Bilety

Cena

15 zł - bilet normalny | 10 zł - bilet ulgowy
(z Wrocławską Kartą Seniora, oraz młodzież ucząca się do 18 roku życia).

Zniżki

Niezależnie od ceny biletów - zniżka z kartą NASZ WROCŁAW w przypadku zakupu biletów w kasie WKF.

Kasa czynna

pn-czw, 14:30-19:30
płatność gotówką